Okna aluminiowe – wszystko, co na ich temat wiedzieć powinniście

Okna aluminiowe – wszystko, co na ich temat wiedzieć powinniście

Okna aluminiowe to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, którym zależy na nowoczesnej, estetycznej, a jednocześnie wytrzymałej i ciepłej stolarce okiennej. Co jeszcze warto wiedzieć przed ich zakupem?

Okna aluminiowe - dlaczego warto kupić

Aluminiowe okna i ich zalety

Jednym z atutów okien z aluminium jest możliwość tworzenia przy ich pomocy nawet bardzo dużych powierzchni — tak klasycznych, jak i narożnych. Takie rozwiązanie coraz częściej stosuje się w projektach nowoczesnych budynków.

Dostępne obecnie na rynku okna aluminiowe poszczycić mogą się również certyfikatami budownictwa pasywnego. Najczęściej do czynienia mamy tutaj z ciepłymi, dwukomorowymi pakietami, gdzie przestrzenie międzyszybowe są wypełniane argonem, a szyby rozdzielane przy pomocy ciepłych ramek dystansowych. Warto wspomnieć tutaj także o specjalnych przekładkach izolacyjnych z poliamidu wzmacnianego włóknem szklanym lub pianki izolacyjnej, jakie umieszcza się w środkowej komorze profili.

Profile okien aluminiowych wykańcza się na kilka różnych sposobów. Mogą być one na przykład anodowane. Zyskują wówczas trwałość oraz odporność zarówno na korozję, jak i wahania temperatury. Profile tego typu mają najczęściej barwę naturalnego aluminium lub są brązowe, ciemnobrązowe czy złote. Drugie z dostępnych rozwiązań to malowanie proszkowe przy pomocy lakierów poliestrowych. Sprawia to, że profile są odporne tak na zarysowania, jak i korozję. Jeżeli chodzi o kolor, najczęściej jest on biały lub brązowy. Niestandardowy odcień profilu wiąże się z dodatkową opłatą. Powierzchnia profili w oknach aluminiowych może być błyszcząca, metalizowana, brązowa lub przypominać naturalne drewno. Jako że profile z aluminium są niezwykle wytrzymałe, istnieje tutaj możliwość zamówienia okien z szybami antywłamaniowymi czy kuloodpornymi.

Zalety okien aluminiowych

Do niewątpliwych zalet okien aluminiowych zaliczyć można także łatwość ich eksploatacji. Nie wymagają one specjalistycznej konserwacji, są odporne na negatywne oddziaływanie warunków atmosferycznych i łatwe w utrzymaniu w czystości. Jeżeli takie okna znajdują się w miastach, czyścić powinno się je co najmniej 3 razy w roku. Do tego celu najlepiej wykorzystać miękką, zwilżoną szmatkę z dodatkiem płynu do mycia naczyń lub łagodnego detergentu. Następnie należy opłukać okna wodą i wytrzeć do sucha.

Do konserwacji okien z aluminium stosować można zarówno środki zalecane przez producenta, jak i preparaty konserwujące dedykowane karoserii samochodowej. Do pielęgnacji tego typu stolarki nie należy natomiast wykorzystywać materiałów ściennych, rozpuszczalników, środków piorących, kwasów czy kwaśnych roztworów. Powierzchnię ramy skrzydła oraz ościeżnicy warto raz na jakiś czas przetrzeć 5% roztworem oleju parafinowego oraz benzyny oczyszczonej.

ANZI Warszawa

Jesteśmy doświadczonym sprzedawcą i firmą montażową stolarki otworowej z Warszawy. Zajmujemy się sprzedażą stolarki otworowej – mamy w ofercie okna plastikowe PCV i aluminiowe, drzwi zewnętrzne, rolety i bramy garażowe.

Obszarem działania naszej firmy jest teren Warszawy  i okolic. Świadczymy usługi zarówno dla osób prywatnych, jak i deweloperów oraz innych przedsiębiorców. Oferujemy montaż stolarki – montujemy i wymieniamy okna – Warszawa salon autoryzowany.