Jak dbać o okna plastikowe?

Jak dbać o okna plastikowe?

Jak dbać o okna plastikowe

Okna plastikowe posiadają cały szereg zalet – są odporne na negatywne oddziaływanie czynników atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne, są szczelne, niedrogie i ekologiczne. W jaki sposób należy o nie dbać, aby na długi czas zachowały swój atrakcyjny wygląd oraz naturalne właściwości?

Prawidłowa pielęgnacja okien PCV

Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja plastikowych okien pcv? Jeżeli na ich powierzchni pojawią się delikatne zabrudzenia, z łatwością można się ich pozbyć przy pomocy wody z dodatkiem łagodnych, mocno rozcieńczonych środków myjących. Zastosowania nie znajdą tu natomiast preparaty o odczynie kwaśnym lub zasadowym – mogą się one bowiem przyczynić do trwałego uszkodzenia okien, a w szczególności wykonanych z metalu okuć, które z czasem zaczną rdzewieć. Czyszcząc okna z PVC pamiętać należy o tym, aby nie skrobać powierzchni profili oraz szyb i nie używać do tego celu drucianych szczotek czy proszków do szorowania.

Na rynku znaleźć można wiele gotowych środków przeznaczonych do pielęgnacji plastikowych okien. Zaliczają się do nich między innymi mleczka czyszczące o odczynie neutralnym. Bardzo dobrze radzą sobie one z usuwaniem zabrudzeń, pozostawiając na powierzchni delikatny płyn chroniący powierzchnię okien przed przyleganiem kurzu. Godne polecenia są również płyny do czyszczenia uszczelek. W jaki sposób należy ich używać? Uszczelki oczyszczamy wilgotną szmatką, a następnie nakładamy dedykowany preparat konserwujący. W jaki sposób konserwować okucia okienne? Ich przegląd przeprowadzać powinno się raz do roku, nakładając na nie smar lub olej maszynowy, który w swoim składzie nie zawiera kwasów oraz żywic. Do mycia szyb najlepiej używać dostępnych na sklepowych półkach preparatów w spray’u przeznaczonych do czyszczenia szkła. Jeżeli na ich powierzchni znajdują się intensywne zabrudzenia, nie należy ich zdrapywać. Zamiast tego, powinno się je zmoczyć wodą z dodatkiem środka myjącego, a następnie wytrzeć miękką szmatką.

Serwisowanie okien plastikowych

Raz na rok warto zamówić wizytę serwisanta, który obejrzy dokładnie plastikowe okna i dokona fachowej oceny zawiasów, okuć oraz klamek. Może on również zająć się usunięciem uporczywych zabrudzeń przy pomocy profesjonalnych środków chemicznych.

Jak zabezpieczyć okna PCV?

Jak zabezpieczyć okna z PVC na czas remontu? By uchronić je przed uszkodzeniami oraz zabrudzeniem farbą, klejem, zaprawą murarską czy pianką montażową, należy przykryć je folią malarską.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat codziennego użytkowania okien wykonanych z plastiku? Nie należy oddziaływać na nie żadnym dodatkowym obciążeniem — opierać się o nie czy wieszać na nich ciężkich przedmiotów. Po otwarciu okna z PVC na oścież, nie powinno się dociskać go na siłę do ściany ani wkładać żadnych przedmiotów pomiędzy szkło i futrynę w celu powstrzymania go przed zamknięciem.

Bogaty wybór wysokiej jakości, ekonomicznych, wszechstronnych okien PVC znaleźć można w ofercie marki Team Plast której jesteśmy przedstawicielem. To gwarancja doskonałej izolacyjności oraz bezpieczeństwa.

ANZI Warszawa

Jesteśmy doświadczonym sprzedawcą i firmą montażową stolarki otworowej z Warszawy. Zajmujemy się sprzedażą stolarki otworowej – mamy w ofercie okna plastikowe PCV i aluminiowe, drzwi zewnętrzne, rolety i bramy garażowe.

Obszarem działania naszej firmy jest teren Warszawy  i okolic. Świadczymy usługi zarówno dla osób prywatnych, jak i deweloperów oraz innych przedsiębiorców. Oferujemy montaż stolarki – montujemy i wymieniamy okna – Warszawa salon autoryzowany.