Czym kierować się przy wyborze okien plastikowych?

Czym kierować się przy wyborze okien plastikowych?

Do zalet okien plastikowych zaliczyć można między innymi precyzję wykonania, trwałość, różnorodność kolorów, łatwość konserwacji oraz przystępną cenę. Jak wybrać idealne produkty tego typu?

Okna plastikowe i ich atuty

Jak już zostało wspomniane, okna wykonane z plastiku posiadają całe mnóstwo zalet. Przede wszystkim, charakteryzują się one znakomitymi parametrami technicznymi. Okna PVC są odporne na działanie zarówno warunków atmosferycznych, jak i substancji chemicznych. Zaopatrując się w wysokiej jakości produkt tego typu można mieć pewność, że posłuży on przez wiele lat, zachowując swoje cenne właściwości. Plastikowe okna są również niezwykle szczelne. Co więcej, nie wymagają specjalistycznej konserwacji. W zupełności wystarczające jest tutaj okresowe przeprowadzanie prostych zabiegów pielęgnacyjnych. Niewątpliwą zaletą okien wykonanych z plastiku jest także ich estetyczny wygląd. Mnogość dostępnych wersji kolorystycznych w znaczący sposób ułatwia dopasowanie stolarki okien do indywidualnych preferencji.

Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze plastikowych okien?

Pierwszą z kwestii, którą warto uwzględnić kupując okna PVC jest liczba komór. Im jest ich więcej, tym lepsze parametry będą one posiadały. O ile jeszcze do niedawna największą popularnością cieszyły się trójkomorowe modele, o tyle obecnie najczęściej spotkać można się z oknami wyposażonymi w 5 lub 8 komór.

Niemniej istotna jest klasa profili. Najwyższa oznaczana jest symbolem A i charakteryzuje się największą grubością ścianek zewnętrznych oraz szerokością komór wewnętrznych. Plastikowe okna tego typu charakteryzują się wytrzymałością, stabilnością oraz należytą ochroną przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych.

Wybierając okna plastikowe, szczególną wagę warto zwrócić na uszczelki. Element ten stanowi bowiem gwarancję odporności stolarki na utratę ciepła oraz przenikanie wody. Odpowiednio dopasowane uszczelki zapewniają również skuteczną ochronę przed hałasem. W plastikowych oknach najczęściej do czynienia mamy z uszczelkami kauczukowymi lub modelami stanowiącymi połączenie kauczuku oraz PVC. Im większa jest grubość, tym lepsze parametry użytkowe posiadać będzie stolarka okienna. Okna wykonane z plastiku posiadać mogą uszczelki oporowe lub przyszybowe, które uzupełnić można o dodatkowe elementy mające na celu zwiększenie ochrony przed hałasem oraz izolacyjności cieplnej.

Wpływ na cenę okien plastikowych ma cały szereg czynników. Najmniej zapłacimy za klasyczne modele kolorze białym. Chcąc uzupełnić stolarkę okienną o zabezpieczenie antywłamaniowe, liczyć należy się z wydatkiem rzędu 100 — 300 zł/m2. Modele o największej izolacji akustycznej mogą kosztować natomiast nawet 750 zł/m2.

W asortymencie marki Team Plast znaleźć można różnego rodzaju, nowoczesne, wytrzymałe okna plastikowe.

ANZI Warszawa

Jesteśmy doświadczonym sprzedawcą i firmą montażową stolarki otworowej z Warszawy. Zajmujemy się sprzedażą stolarki otworowej – mamy w ofercie okna plastikowe PCV i aluminiowe, drzwi zewnętrzne, rolety i bramy garażowe.

Obszarem działania naszej firmy jest teren Warszawy  i okolic. Świadczymy usługi zarówno dla osób prywatnych, jak i deweloperów oraz innych przedsiębiorców. Oferujemy montaż stolarki – montujemy i wymieniamy okna – Warszawa salon autoryzowany.